Používáte zastaralou verzi internetového prohlížeče. Některé části webových stránek nemusí fungovat správně. Číst více
info@kempdrevic.cz
+420 736 629 644

Okolí autokempu

Koupání

Bazén s filtrací a solárním ohřevem

Bazén s filtrací a solárním ohřevem

Koupaliště a krytý bazén Náchod

Koupaliště a krytý bazén Náchod

Aquapark Kudowa-Zdrój (Polsko)

Aquapark Kudowa-Zdrój (Polsko)

Tipy na výlety

Rodný dům Aloise Jiráska

Rodný dům Aloise Jiráska

Roubený domek z konce 18. století postavený Jakubem Jiráskem. Dne 23.8.1851 se zde narodil spisovatel Alois Jirásek. V přilehlém parku se nachází jeho bronzová socha v nadživotní velikosti. V parku také vyvěrají dva minerální prameny – Hronovka a Regnerka. Pro svůj charakteristický sirovodíkový zápach je zdejší minerální voda nazývána „prdlavka“.
Interaktivní muzeum chytré zábavy Pod čepicí

Interaktivní muzeum chytré zábavy Pod čepicí

Muzeum připravuje dlouhodobé i proměnlivé krátké výstavy zaměřené na smyslové vnímání, zázraky přírodních jevů, důvtip různých vynálezů, kreativní tvorbu a především hru.
Vodní mlýn Dřevíček

Vodní mlýn Dřevíček

Vodní mlýn vybudovaný v roce 1919. V interiéru se nachází dochované funkční zařízení. Dnes je mlýn kulturní památkou a slouží jako muzeum mlynářství. Mlýnem Vás provedou potomci dřívějšího mlynáře.
Muzeum stavebnice Merkur v Polici nad Metují

Muzeum stavebnice Merkur v Polici nad Metují

Jedinečné muzeum, které mapuje historii známé stavebnice Merkur. V muzeu je k vidění největší stavba z této stavebnice „Ocelové město“ zapsaná do Guinnessovy knihy rekordů nebo nejstarší stavebnice z roku 1920.
Zámek Náchod

Zámek Náchod

Renesanční zámek přestavěný ze středověkého hradu ve 2. polovině 16. století. Další pozdně renesanční úpravy provedl Octavio Poccolomini. Pro návštěvníky nabízí tři prohlídkové okruhy.
Zámek Nové Město nad Metují

Zámek Nové Město nad Metují

Původně renesanční stavba později barokně přestavena. V letech 1909-1913 byla upravena podle plánů Dušana Jurkoviče pro nové vlastníky Josefa a Cyrila Bartoně z Dobenína. Jurkovič také navrhl originální zámeckou zahradu s dřevěnými stavbami.
Zámek Ratibořice

Zámek Ratibořice

Zámek byl založen a počátku osmnáctého století jako letní lovecké síclo Lorenza Piccolominiho. Dochovaná podoba je výsledkem rozsáhlých úprav provedených po roce 1800 v klasicistním a empírovém stylu. Zámek a Babiččino údolí jsou spojené se spisovatelku Boženou Němcovou a jejím dílem Babička.
Babiččino údolí

Babiččino údolí

Název údolí je odvozen od díla Boženy Němcové – Babička, jehož děj sem spisovatelka umístila. V údolí můžete navštívit Staré bělidlo, Rudrův mlýn, Viktorčin splav. Pískovcové sousoší babička s dětmi od akademického sochaře Oty Gutreunda patří k nejkrásnějším pomníkům v Čechách.
Měděný důl Bohumír

Měděný důl Bohumír

První zmínky o dolování pocházejí z roku 1853. Těžba byla ukončena v roce 1965. V roce 2015 byl důl otevřen pro veřejnost. Poznáte zde nejen krásy a taje země, která je pod námi, ale také příběhy opředené tajuplné místo. Zároveň si připomenete, co těžba a dolování obnáší za kus dřiny.
Pevnost Dobrošov

Pevnost Dobrošov

Dělostřelecká tvrz budována v rámci československého opevnění v třicátých letech. Patřila mezi páteř obrany československého opevnění na severní hranici Československa. Stavba byla zahájeno v září 1937 ale nebyla nikdy dokončena. Součástí prohlídky je průchod podzemními tunely v délce cca 1 km.
Pevnost Josefov

Pevnost Josefov

Byla postavena v letech 1780 až 1787 na podnět císaře Josefa II. Důvodem ke stavbě takto rozsáhlého pevnostního komplexu byla ochrana hranic proti výbojnému Prusku. Pevnost Josefov byla ve své době ojedninělým projektem, který vyčníval svojí vojensko-technickou vyspělostí, patřil mezi nejvyspělejší pevnosti nejen v habsburské monarchii, ale v celé Evropě. Délka podzemních chodeb dosahovala téměř 45 kilometrů.
Barokní hospital Kuks

Barokní hospital Kuks

Hospitál v Kuksu byl založen hrabětem Františkem Antonínem Šporkem na počátku 18. století jako místo odpočinku vysloužilých vojáků, o které pečoval řád milosrdných bratří. Jde o významnou barokní památku, na jejímž vzhledu se podíleli umělci světového formátu: především architekt Giovanni Batista Alliprandi a sochař Matyáš Bernard Braun.
Adršpašsko-teplické skály

Adršpašsko-teplické skály

Tolik fascinujících zákoutí jako v Adršpašsko-teplických skalách uvidíte jen málokde. Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem střední Evropy. Turisté se do skal vypravují od 18. století - tehdy několikadenní požár zničil okolní bujnou vegetaci a vynikla tak krása skvostných pískovcových útvarů. Od této doby tu začaly vznikat turistické stezky a horolezci postupně dobývali jeden skalní útvar za druhým. V rámci prohlídky se může na pramici projet po vysoko položeném skalním jezírku. Obdivovat můžete také Adršpašský vodopád nebo si vypůjčit loďku a projet se po azurovém jezírku.
Chata Hvězda

Chata Hvězda

Krásná dřevěná chata Hvězda na okraji pískovcových skal Broumovských stěn. Novostavba chaty byla posvěcena o pouti 5. srpna 1855. Sloužila jako hostinec a sídlo hajného hvězdeckého klášterního polesí. Celá roubená stavba na kamenné podezdívce byla kdysi pobita břidlicí, uvnitř byl působivý, dřevem obložený prostor velkého sálu.
Kaple Panny Marie Sněžné na Hvězdě

Kaple Panny Marie Sněžné na Hvězdě

Barokní kaple na vrchu Hvězda v Broumovských stěnách nedaleko obce Hlavňov byla postavena v letech 1732-1733 podle návrhu Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Kaple je centrálního půdorysu pěticípé hvězdy členěné na vnějšku lizénami, vnitřek kaple je kruhového půdorysu s půlkruhovými výklenky v jednotlivých cípech pětiboké hvězdy. Je to geniálně řešená stavba, citlivě umístěná do nádherné divoké přírody. Z galerie za kaplí se otevírá překrásný výhled na broumovskou kotlinu, lemovanou Sovími a Jestřebími horami.
Skalní město Ostaš

Skalní město Ostaš

Přírodní rezervace Ostaš, vyhlášená roku 1956, se nachází ve vrcholové části stolové hory Ostaš s výškou 700 m. Skalní město Ostaš se dělí na Horní labyrint a Dolní labyrint a turistický okruh návštěvníkům nabízí pohledy na rozmanitou soustavu skal, jeskyní, chodeb a další bizarní útvary. Na vrcholu Ostaše skály tvoří náhorní plošinu. Tyto skalnaté výchozy a vrcholová Frýdlantská skála vyniknou pěknými výhledy do broumovského a polického okolí, zejména severozápadním směrem k Adršpachu a do Krkonoš.
Bludné skály (Bledne skaly)

Bludné skály (Bledne skaly)

Skalní městečko Bludné skály leží na polské straně česko-polské hranice, v pískovcových kvádrech vrcholu Bor (Skalniak). Mezi jednotlivými shluky kvádrových pískovců je vytvořen turistický okruh, díky kterému bez potíží projdete skalním labyrintem a spatříte vše nejzajímavější, co Bludné skály svým návštěvníků nabízejí. Průchod je v některých místech opravdu úzký, takže se budete jako myšky prodírat štěrbinkami. Uvidíte zde rozmanité skalní bašty, hřiby, brány, stoly i tunely. Určitě nevynechejte výstup na tzv. Skalní číši, ze které se Vám naskytne báječný rozhled na Velkou a Malou Hejšovinu, Machovsko a Broumovsko. Cesta labyrintem vám zabere minimálně 35 minut.
Hejšovina (Szczelinec Wielky)

Hejšovina (Szczelinec Wielky)

Jedná se o nejvyšší vrchol Stolových hor (gor stolowych) s výškou 919 m. Jedinečným skalním městem vás provede naučná stezka. Projdete se jak bludištěm mezi skalními věžičkami, tak po skalních plošinách s vyhlídkami do dalekého okolí. Na vrcholu hory je turistická chata.
Lázně Chudoba (Kudowa Zdroj)

Lázně Chudoba (Kudowa Zdroj)

Město se může pochlubit především malebnými lázněmi, kolonádou a rozlehlým lázeňským parkem, cukrárnami, překypujícími tradičními polskými zákusky, příjemnými restauracemi a řadou turisticky zajímavých míst v nejbližším okolí. První koupelová zařízení zde vznikla již v 17. století. Hosty tady prý v pozdějších dobách byli i Johann Wolfgang Goethe, Winston Churchill nebo Alois Jirásek. Na severním okraji města můžete navštívit Kapli lebek (Kaplica Czaszek), ve které jsou lebky a kosti 3 tisíc lidí, obětí válek a epidemií z 18. století. Dalších 21 tisíc bylo soustředěno v podzemí kaple.
Rozhledny Na signálu, Vysoká Srbská, Čáp, Žaltman, Dobrošov

Rozhledny Na signálu, Vysoká Srbská, Čáp, Žaltman, Dobrošov

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace